SOUTĚŽ: žáci: v neděli 12.5. v 7:30. HLM Dobroslavice
SOUTĚŽ: žáci: ve středu 8.5. v 7:30. Okrsek Kozmice
OZNÁMENÍ: všichni: v sobotu 4.5. v 15:30. Mše sv. v kapli ke cti sv. Floriána.

Ve středu 8.5. organizují hasiči sběr železného šrotu od 8:00 hodin
Železný šrot připravte před své pozemky.
Kategorie: Novinky, Požární sport

Ani na krajském kole v Novém Jičíně jsme se neztratili

Účast na mistrovství republiky jsme měli na dosah.

V neděli 15.6.2014. jsme vyráželi už o půl šesté ráno spolu s hasiči z Markvartovic a Ludgeřovic na krajské kolo dorostu do Nového Jičína. Naše dorostence tam čekaly disciplíny 100m překážek, test z požární ochrany a dvojboj.

V 8:30 začala soutěž nejdříve disciplínou v běhu na 100m překážek. Tam si náš závodník vedl velice dobře až na zapojení hadice na rozdělovač, u kterého se v obou pokusech zdržel. Skončil tak na druhém místě s pomalejším časem o 3 vteřiny. Test z požární ochrany je většinou kámen úrazu, protože se na něm dá hodně získat, ale také mnoho ztratit. Naštěstí se Adamovi podařil a spolu s jeho největším soupeřem neudělali ani jednu chybu.

Dvojboj proto rozhodoval celou soutěž. Proto, abychom mohli postoupit do republikového kola, musel by náš největší soupeř z první disciplíny obsadit nejlépe 3. místo, aby při součtu pořadí ze všech disciplín bylo rozhodnuto. Bohužel se tak nestalo. V prvním kole dvojboje získal náš závoždník náskok, když soupeři spadl hasící přístroj. Druhé pokusy byly již mnohem vyrovnanější, když oba závodníci hasící přístroj jistili, náš však mohl mírně riskovat a od přístroje odbíhal s mírným náskokem, který si dokázal udržet až do cíle.

Náš soutěžící dvojboj vyhrál a po sečtení pořadí ze všech disciplín se body rovnaly. V případě rovnosti se bere v úvahu lepší výsledek v první disciplíně, čímž bylo rozhodnuto. Adam Folvarczný tak na krajském kole v kategorii mladší dorostenci získal pro Darkovice krásné druhé místo.

Pavla Barabaschová z Lugeřovic obsadila taktéž druhé místo ve své kategorii starší dorostenky a Kristýna Tessarzová z Markvartovic svou kategorii mladší dorostenky vyhrála a postupuje tak na republikové kolo do Brna.

Všem patří obrovská gratulace.

Zastoupení hlučínska na krajském kole